Kopciuszek wg. Matthew Bourne’a

Zwiastun

Informacje techniczne

Kopciuszek wg. Matthew Bourne’a

Neil Westmoreland – Reżyser

Zdjęcie

 

Kopciuszek wg. Matthew Bourne’a

Neil Westmoreland – Reżyser

Po wyprzedanym i wspaniale przyjętym przez krytyków sukcesie The Red Shoes,  New Adventures powrócił w 2017 roku z jedną z naszych najpopularniejszych i najbardziej lubianych produkcji, Kopciuszkiem Matthew Bourne’a – emocjonującą i sugestywną historią miłosną, osadzoną w Londynie podczas II wojny światowej. Interpretacja klasycznej bajki według Matthew Bourne’a to opowieść o wiellkim romansie z czasów wojny.

Przypadkowe spotkanie Kopciuszka i porywczego, młodego pilota RAF, prowadzi ich do wspaniałych przeżyć podczas magicznej nocy, podczas której są razem wystarczająco długo, by pokochać siebie nawzajem, po czym, rozstają się szybko i niespodziewanie…

Wytworne kostiumy Leza Brotherstona, który zdobył nagrodę Oliviera za swoje oryginalne projekty, oświetlenie, także nagradzanego przez Oliviera Neila Austina,  wideo-efekty, zaprojektowane przez Duncana McLeana, oraz przestrzenne nagłośnienie spektaklu, zaprojektowane przez Paula Groothuisa, ze specjalnym programem na zamówienie, granym przez 60-osobową orkiestrę – czynią Kopciuszka spektakularnym przedstawieniem.

Kopciuszek w interpretacji Matthew Bourne’a, nigdy nie był bardziej porywający i wzruszający. Zabierze publiczność do serca wspaniałej muzyki Prokofiewa oraz widoków i dźwięków rozdartego wojną Londynu.

Prawa kinowe: od 1 listopada 2019 r. – do 31 czerwca 2020 r.