JEZIORO ŁABĘDZIE w reżyserii Matthew Bourne’a

Zwiastun

Informacje techniczne

SZCZEGÓŁY PRODUKCJI

Swan Lake w reżyserii Matthew Bourne’a (nagrane na deskach Sadler’s Wells Theatre w Londynie w 2019 roku)

Czas trwania: 127 minut (bez przerwy)

Obsada

Łabądź / Obcy – Will Bozier

Książe – Liam Mower

Królowa – Nicole Kabera

Narzeczona – Katrina Lyndon

Prywatny sekretarz – Glenn Graham

Produkcja

Reżyseria i choreografia – Matthew Bourne

Scenografia i kostiumy – Lez Brotherston

Reżyseria światła – Paule Constable

Reżyseria dźwięku – Ken Hampton

Muzyka oryginalna skomponowana przez Piotra Czajkowskiego

Zdjęcie

OPIS WYDARZENIA

Jezioro łabędzie w reżyserii Matthew Bourne’a wkracza do kin ze świeżym wyglądem XXI więku i jest “piękne i bogate jak nigdy” (★★★★★ wg Telegraph). Ta przejmująca, widowiskowa i zabawna produkcja jest znana dzięki zastąpieniu tradycyjnego baletu kobiecego mocnym baletem męskim, który łamie konwencje, przewraca tradycję do gory nogami, oraz szokuje świat taneczny. Zachowując oryginalne elementy dekoracji, którą pokochały miliony na całym świecei, Matthew Bourne, wraz z nagradzanym Lezem Brotherstonem (scenografia i kostiumy), oraz Paulem Constable (oświetlenie) stworzyli interpretację klasyki New Adventures, która oczarowuje (★★★★★ wg Independent). Nagrana w Londynie na deskach Sadler’s Wells Theatre z Willem Bozierem jako Łabędziem/Obcym, Liamem Mowerem jako Księciem, oraz Nicole Kaberą jako Królową.

Otrzymując ponad 30 między narodowych nagród, w tym Olivier Award i trzy nagrody Tony na Broadwayu, widowiskowa interpretacja ukochanej opowieści Czajkowskiego w wykonaniu Matthew Bourne’a “jest nadal jedyną w swoim rodzaju i niezapomnianą” (★★★★★ wg Metro),  historią naszych czasów.

 

Prawo do wyświetlania będzie dostępne od 1 listopada 2019 do 31 czerwca 2020 dla kin na terenie Węgier, Polski, Rumunii, Czech